• Yeşil Zeytin Hediyeli  Natürel Birinci Zeytinyağı Kampanyası
Yeşil Zeytin Hediyeli Natürel Birinci Zeytinyağı Kampanyası
Ürün Kodu : KU002       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Erkan Aykan
135.00 TL   Kdv Dahil
Yeni Ürün
-
+

Yemeklik Naturel Birinci Zeytinyağı 5 L Teneke 1 adet

Yeşil Çizik Zeytin 1 Kg Pet 321-350 (S) 1 adet

Kampanyamız Stoklarla Sınırlıdır


Yemeklik Naturel Birinci Zeytinyağı 5 L Teneke


Zeytinyağlarımız Yeni Sezonda Sıkılmıştır

Zeytinli-Kızılkeçili-Güre bölgesinde bulunan bahçelerimizden Kasım-Aralık aylarında Edremit Yağlık Cinsi zeytinlerimiz yeşil iken özenle toplanır. Delikli 25 kg alan kasalara konur ve bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülüp ve sıkıma alınır.

34 °C' de "Kontinü Sistem Üretim" yöntemiyle 2 fazlı sistemlerde zeytinyağlarımız üretilir. Üretim sürecinde hiçbir katkı maddesine yer verilmeyip, günümüzün modern ve hijyenik şartlarında üretilmektedir. Filtreden geçirilen zeytinyağı, posasından arınıp, sofralarınızda bulunmak için hazırdır.

Oleik asit oranı 0,8 'den büyük ve 2’den küçük olup, Asit oranı gereği diğer zeytinyağlarımıza oranla daha kıvamlı ve yoğun bir aromaya sahiptir.

Özellikle zeytinyağlı yemekler ve balık/sebze kızartmaları için önerdiğimiz yemeklik yağımız günlük tüm sıcak yiyecekler için idealdir.

Krom tanklarda muhafaza ettiğimiz zeytinyağlarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18 °C- 22 °C derecede tutulmaktadır.


Yeşil Çizik Zeytin 1 Kg Pet 321-350 (S)

Edremit Çizik Coğrafi İşaretli

Bahçelerimizde Ekim-Kasım aylarında Edremit cinsi zeytin yeşil iken özenle toplanır. Eleme makinalarında boylanır, seçilir ve yıkanır. Çizme işlemi yapıldıktan sonra ağzı geniş zeytin tanklarına konur.  Ağızlarına kadar içme suyu ile doldurulup kapakları kapatılır.  Kendi suyunda 60-65 gün kalır ve suyu değiştirilir. İkinci suda yine 15-20 gün kaldıktan sonra tekrar su değişimi yapılarak zeytinin ön acılığı alınır. Üçüncü olarak tuz ve  limontuzu karışımıyla  hazırlanan salamura suyu dökülür ve doğal fermantasyona bırakılır. Yaklaşık 15 günde bir tuz dengesi için sirkülasyon yapılır ve yaklaşık 6 ay içerisinde zeytin yeme olgunluğuna erişir. Olgunlaşan zeytinler salamuradan çıkarılır, ezik taneler ayıklanır ve yıkanır. Ambalajlara konan zeytinlerin üzerlerine kalıcı salamura suyu olarak hazırlanan tuz ve limontuzu karışımı dökülür.

Özellikle sabah kahvaltılarında tüketilen yeşil zeytinin karaciğeri temizleme özelliği vardır.

D vitaminini bol miktarda içerdiği için yeşil zeytin, metabolizma açısından çok önemlidir. Çocuklarda bünyenin gelişmesine katkı sağlar.

Ürünlerimizin üretiminde kimyasal madde kullanılmadığı için kendine has meyvemsi acımtıraklığı bulunmaktadır.

Ürünü kullanırken tahta kaşık kullanılması tavsiye edilir.

Net Ağırlık     : 1000 g

Süzme Ağırlık: 700 g

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?