• Siyah Zeytin Hediyeli Taş Baskı Zeytinyağı Kampanyası
Siyah Zeytin Hediyeli Taş Baskı Zeytinyağı Kampanyası
Ürün Kodu : KU001       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Erkan Aykan
225.00 TL   Kdv Dahil
Yeni Ürün
-
+

İlk Soğuk Baskı (Taş Baskı) Naturel Sızma Zeytinyağı 5 L Teneke 1 adet

Edremit Yuvarlama (Çevirme) Siyah Zeytin 261-290 (M) 1 Kg Pet 1 adet


Kampanyamız Stoklarla Sınırlıdırİlk Soğuk Baskı (Taş Baskı) Naturel Sızma Zeytinyağı


Zeytinyağlarımız Yeni Sezonda Sıkılmıştır

Zeytinli-Kızılkeçili-Güre bölgesinde bulunan bahçelerimizden Aralık ayında Edremit Yağlık Cinsi zeytinlerimiz siyah iken özenle toplanır. Delikli 25 kg alan kasalara konur ve bekletilmeden aynı gün içerisinde Taş Baskı Zeytinyağı Değirmenine götürülür ve sıkıma alınır.

Eski tip üretim metodu olan Taş Baskı Zeytinyağı zeytinin, taş değirmenlerde ezilerek çıkartılmasıdır. Üretim sürecinde hiçbir katkı maddesine yer verilmez. Taş baskı zeytinyağı, uzun ve zahmetli bir süreç sonrasında üretilir.

Yıkama ve yaprak ayırma işlemlerinin ardından, Kendi ekseni etrafında dönen granit değirmen taşları zeytini çekirdekleri ile birlikte 45 dakika boyunca ezer; hamur haline getirir. Hamur haline gelen zeytin daha sonra özel gözenekli torbalar içerisine konulur. Üst üste konulan torbalar baskı bölümünde preslenir. Bu sıkıştırma esnasında torbalardan taş baskı zeytinyağı yavaş yavaş sızarak alttaki haznede birikir. Yaklaşık 1 saat sonrasında ortaya çıkan yağ öz kütle farkı ile ayrılır ve zeytinyağı üst kısımda kalır. Pamuk filtreden geçirilen zeytinyağı, posasından arınıp, sofralarınızda bulunmak için hazırdır.


Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi, salata ve mezelerde kullanabileceğiniz çok değerli bir zeytinyağıdır.

 

Krom tanklarda muhafaza ettiğimiz zeytinyağlarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18 °C- 22 °C derecede tutulmaktadır.


Edremit Yuvarlama (Çevirme) Siyah Zeytin 261-290 (M)

Bahçelerimizden Kasım - Aralık aylarında özenle toplanan Edremit cinsi zeytinlerin iri boyları seçilir, yıkanır ve süzülür. Zeytinler 60 litrelik büyük zeytin kaplara konulur. Belirli oranda tuz koyup kapağı sıkıca kapatılıp serin bir yere alınır. Zeytin belirli bir süre sonra acı suyunu salar. Yaklaşık 3 ay boyunca, belli bir mesafede yuvarlanarak tuzunu iyice sindirmesi sağlanır. Haftada bir çevrilerek zeytin kendi acı suyu içerisinde olgunlaşmaya bırakılır. Zeytin 4 ncü ayın sonunda acı suyunu salar ve kurutulur. Mısırözü yağı ilavesi ile naturel tarzda sizlere sunulur. Tercihinize bağlı olarak zeytinyağı, baharat ve ekşi ilavesiyle servis edilebilir.

Kimyasal işleme tabi tutulmadığı için doğal zeytinin tadı her tanede muhafaza edilmiştir. Ambalaj açıldıktan sonra soğukta muhafaza edilmelidir. Haftada 1 kez ambalaj ters-düz edilerek içindeki yağın tüm zeytinlere teması sağlanmalıdır.

Zeytinlerimizin doğal özelliği nedeniyle ambalaj açıldığında, zeytinler siyah ve kahverengi çıkabilir.

Ürünlerimizin üretiminde kimyasal madde kullanılmadığı için kahverengi ve kendine has meyvemsi acımtıraklığı bulunmaktadır.

Net Ağırlık : 1000 g

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?