• Biber Dolgulu Yeşil Zeytin 1 lik Pet 161-180 (3XL) Net: 900 g
  • Biber Dolgulu Yeşil Zeytin 1 lik Pet 161-180 (3XL) Net: 900 g
Biber Dolgulu Yeşil Zeytin 1 lik Pet 161-180 (3XL) Net: 900 g
Ürün Kodu : BYZ002       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Erkan Aykan
250.00 TL   Kdv Dahil
-
+


Bahçelerimizde Ekim-Kasım aylarında domat cinsi zeytin yeşil iken özenle toplanır. Eleme makinalarında boylanır, seçilir ve yıkanır. Zeytinler ağzı geniş zeytin tanklarına konur.  Ağızlarına kadar içme suyu ile doldurulup kapakları kapatılır.  Kendi suyunda 60-65 gün kalır ve suyu değiştirilir. İkinci suda yine 15-20 gün kaldıktan sonra tekrar su değişimi yapılarak zeytinin ön acılığı alınır. Üçüncü olarak tuz ve  limontuzu karışımıyla  hazırlanan salamura suyu dökülür ve doğal fermantasyona bırakılır. Yaklaşık 15 günde bir tuz dengesi için sirkülasyon yapılır ve yaklaşık 6 ay içerisinde zeytin yeme olgunluğuna erişir. Olgunlaşan zeytinler salamuradan çıkarılır, ezik taneler ayıklanır ve yıkanır. En son olarak çekirdekleri çıkartılarak içlerine kırmızı biber doldurulur. Ambalajlara konan zeytinlerin üzerlerine kalıcı salamura suyu olarak hazırlanan tuz ve limontuzu karışımı dökülür.


Özellikle sabah kahvaltılarında tüketilen yeşil zeytinin karaciğeri temizleme özelliği vardır.

D vitaminini bol miktarda içerdiği için yeşil zeytin, metabolizma açısından çok önemlidir. Çocuklarda bünyenin gelişmesine katkı sağlar.


Ürünlerimizin üretiminde kimyasal madde kullanılmadığı için kendine has meyvemsi acımtıraklığı bulunmaktadır.


Ürünü kullanırken tahta kaşık kullanılması tavsiye edilir.


Net Ağırlık     : 1500 g

Süzme Ağırlık: 9

00 g
UYARI VE KULLANIM KOŞULLARI


· Zeytinin suyunun tamamını almayınız.

· Güneş görmeyen ve ısı derecesi düşük bir bölümde saklayanız. (Buzdolabında saklanabilir)

· Hava ile temasını engelleyiniz.

· Ambalajın yarısını tükettiğinizde, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilavesi yapıp hava ile temasını kesebilirsiniz.

· Ambalajdan her zeytin çıkarışınızda, zeytin ve suyu arasında 1cm kadar mesafe yaratıp, simetrik tüketim sağlayınız. Böylece zeytin ve su miktarını denge tutup yumuşamasını engellemiş olacaksınız.YEŞİL ZEYTİNİN FAYDALARI NELERDİR


Yeşil zeytin, içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde vücut için mükemmel bir antioksidan niteliği taşımaktadır. Bu nedenle sizlerde özellikle kış aylarının başlamasıyla bol bol yeşil zeytin tüketerek faydalar elde edebilirsiniz. Sizleri birçok hastalıktan koruyacak olan yeşil zeytini, günde en az 5 adet tüketin.


Yeşil zeytin, insan vücudunda karaciğer içinde önem taşımaktadır. Bu nedenle özellikle karaciğer ağrılarının azaltılmasında yeşil zeytinin önemi büyüktür. Sizlerde yeşil zeytin tüketerek karaciğer sağlığınızı koruyabilirsiniz.


Kan şekerinin düşürülmesinde yeşil zeytinin önemi çok büyüktür. Bu nedenle kan şekeri yükselen insanlarda yeşil zeytinin büyük önemi vardır.


Yeşil zeytin içerisinde yüksek miktarda A vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunmaktadır. Bu vitaminlerin vücuda alınmasıyla birçok olumlu etkiler görülür. Özellikle göz sağlığı, bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi etkiler görülebilir.


Yeşil zeytinin çekirdekleri ile dövülerek romatizma ağrılarının görüldüğü bölgeye sarılması bu ağrıların hızlı bir şekilde ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra bu bölgelerde oluşmuş olan şişme sorunlarının giderilmesinde de yeşil zeytin kullanılabilir. Sizlerde bu gibi durumlar için yeşil zeytin kullanabilirsiniz.


Yeşil zeytinin yağı da insanlar için büyük faydalar sağlamaktadır. Kalp sağlığının korunması için son derece etkili olan zeytinyağı, yeşil zeytinden elde edilebilir.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.