• 4 lü Soğuk Sıkım Kampanyası
4 lü Soğuk Sıkım Kampanyası
Ürün Kodu : KU006       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
550.00 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
-
+

Erken Hasat Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 5 L Teneke 4 adet

Kampanyamız Stoklarla Sınırlıdır


Zeytinyağlarımız Yeni Sezonda Sıkılmıştır

Zeytinli-Kızılkeçili-Güre bölgesinde bulunan bahçelerimizden Ekim-Kasım aylarında Edremit Yağlık Cinsi zeytinlerimiz yeşil iken özenle toplanır. Delikli 25 kg alan kasalara konur ve bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülüp ve sıkıma alınır.

26 C° altında "Kontinü Sistem Üretim" yöntemiyle su ilavesi yapılmadan 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur. Filtreden geçirilen zeytinyağı, posasından arınıp, sofralarınızda bulunmak için hazırdır.

 

Ülkemizde zeytin hasat sezonu ortalama olarak Ekim ayının ikinci haftası başlamaktadır. Erken Hasat’ın önemi, normal hasat döneminden daha önce zeytinlerin toplanması ve zeytinlerin yeşil halde iken sıkılmasıdır. Yeşil zeytinlerden elde edilen Erken Hasat Zeytinyağının aroması daha meyvemsi ve keskin,tadında ise yakarlık seviyesi biraz daha fazla olur.

Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi, salata ve mezelerde, pilav, makarna, ekmek, pizza ve ızgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir. Sofralık ve yemeklik için de uygundur.

Krom tanklarda muhafaza ettiğimiz zeytinyağlarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18 °C- 22 °C derecede tutulmaktadır.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten